top of page
Vyhledat

Český trh je další na řadě!


Nový článek je na světě!

Investujte s námi do technologie, která bude již brzy dostupná i na českém trhu


odkaz na celý článek:Investicím do startupů se daří. Podle průzkumů převážně končí úspěchem


Investování do startupů není v České republice zatím tolik běžné. Těm, kteří do nich své prostředky vloží, se však vesměs daří. Z průzkumů vyplývá, že takřka devět z deseti investorů svou investici zhodnotilo. A téměř 12 % investorů na ni vydělalo více než desetinásobek. Nyní lze v Čechách investovat do startupu, který v USA znají a používají obyvatelé více než 50 měst včetně New Yorku nebo Miami. Projekt Simplicity přitom vznikl na Slovensku.


Slovenský technologický startup

Za zrodem projektu Simplicity stojí Juraj Gago a Andrej Krúpa, kteří hledali řešení, jak zjednodušit komunikaci mezi městem a jeho obyvateli. Prototyp aplikace byl nejprve vytvořen pro slovenské město Trenčín a následně Simplicity začala využívat i další slovenská města. O startup projevili zájem také zahraniční investoři včetně čtyřnásobného mistra NBA Stephena Curryho nebo bývalého starosty Washingtonu DC Adriana Fentiho. To umožnilo naplno nastartovat expanzi do USA a Simplicity nyní ke komunikaci s občany využívají města jako Houston, Austin, Denver, Los Angeles, New York či Miami.Český trh je další na řadě

Projekt Simplicity nyní plánuje vstoupit i do Česka. V rozhovoru pro magazín Forbes Krúpa uvedl, že by byl rád, kdyby se aplikace začala využívat v Praze ještě letos. Poté by mohlo následovat Brno. Do Simplicity nyní zároveň lze investovat i v České republice, a to prostřednictvím společnosti Financial Garant, která je součástí skupiny FG Group.


„Tento startup ukázal, že si dovede poradit s několikamilionovými městy stejně dobře jako s městy o třiceti tisících obyvatelích. Na jedné platformě mají občané přístup k různým městským službám, dokumentům nebo informacím o kulturních akcích. Simplicity zjednodušuje život ve městě a aplikaci lze upravit pro potřeby konkrétního místa. Věříme, že v České republice bude mít stejný úspěch jako na Slovensku nebo v USA. Jde o velmi perspektivní projekt, který je hlavním pilířem naší aktuální práce, “ říká Jakub Hubáček za společnost Financial Garant, která investice do Simplicity zprostředkovává. Společnost Financial Garant vznikla se záměrem pomoct zhodnotit finance těm, kteří neví, jak na to. A podle Hubáčka hlavním zaměřením bylo a nadále je získávání investic do úspěšných projektů a startupů. Do nich se v Čechách zatím neinvestuje nijak masově, nabízí však nadprůměrné zhodnocení.Využití umělé inteligence

Aktuální rozkvět umělé inteligence je pro Simplicity skvělou zprávou. Už nyní aplikace nabízí funkcionalitu Simplichat, což je v podstatě městský chatbot, který komunikuje s uživateli. Dovede najít potřebné dokumenty nebo poradí, jak správně uhradit poplatky. Městům tak šetří ohromné množství času. Simplichat je přitom jen první fází integrace umělé inteligence do aplikace. Brzy bude AI schopná vyplnit formuláře nebo nejrůznější žádosti, které jednotlivé úřady vyžadují. A přestože občané mohou pokládat dotazy skrze aplikaci, oficiální informace týkající se města může komunikovat jen úřad jako takový. Nedochází tak k šíření hoaxů nebo dezinformací, se kterými jsme se setkali především v době pandemie.
Commenti


bottom of page